Şubat 26 2020 0Yorum

“Kadın Hastalıklarında Erken Tanı” Bilgilendirme Toplantısını Gerçekleştirdik

Vakfımız ile Karşıyaka Kent Konseyi iş birliğinde düzenlenen “Kadın Hekimlerimizle Kadınlarımız Ele Ele – Kadın Hastalıklarında Erken Tanı” konulu bilgilendirme toplantısı bugün, İzmir Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya KAHEV’i temsilen konuşmacı olarak katılan Dr. Feray Güvenal, kanser başta olmak üzere kadın sağlığını ilgilendiren bir çok konuda açıklamalarda bulundu, katılımcıların sorularını yanıtladı. Toplantıda ayrıca KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) yetkilisi Dr. Hatice Yüksel, kurum tarafından yürütülen tarama testleri hakkında bilgilendirme yaptı. Toplantıya katılanlar, ileriki günlerde, Dr. Yüksel’in koordinasyonunda, KETEM’de, kanser taramasından geçirilecekler.

Bu etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Karşıyaka Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu’na, Konseyin Sayın Başkanı Selman Boyacıoğlu nezdinde teşekkür ederiz. Ayrıca, temsilcimiz olarak etkinlikte konuşmacı olarak yer almayı kabul eden Dr. Feray Güvenal’a, organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan KAHEV İzmir’den Dr. Feriha Baysal’a ve KETEM’den Dr. Hatice Yüksel’e içten teşekkürlerimizi iletmek isteriz.