Mart 07 2019 0Yorum

Kadın Yürekli Hekimler / Aziz Devrimci-Hürriyet

Kadın Yürekli Hekimler

Kadın yürektir, hekim gönüldür... Anadır, anaçtır, üretken ve merhametlidir. 
Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’nı (KAHEV
) da, işte böyle bir kadın yüreği ile hekim gönlü kurmuş.
“Henüz çok yeni” dedi, Dr. Meryem Özkan. 2018’in son günü almışlar kuruluş müjdesini. Kadın dayanışmasının ‘Doktor Anne’ olarak sosyal medyada başladığı eğitime destek platformu, kadın yüreği kadar büyümüş ve eğitim derdine düşen ailelere hekim çaresi olmuş.

* * * 
KAHEV, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle “Tanıtım ve Gala” adı ile ilk etkinliklerini düzenliyor. Yeme içme bahane tabii. Amaç bir araya gelip, gönüllere yürek katmak. 
Benim de işim yemek yazmak. Menüyü sordum haliyle. Dr. Bilge Can Hasde, “Tıp öğrencilerine 700, diğer bölüm öğrencilerine 500, lise öğrencilerine 400, ilköğretim öğrencilerine 300 TL burs. Toplam 540 bursiyer” dedi. 
“Bu menü değil, ziyafet” dedim. Şöyle devam etti:
“Kütüphaneler, laboratuvarlar kuruyoruz, giyecek topluyoruz, köy köy, kapı kapı dolaşıp dağıtıyoruz. 81 ilde kadın hekim temsilcilerimiz bu işi yürekten yapıyor, ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Doktor arkadaşlarımızın referansı ve www.kahev.org adresinde yazılı kriterlere uygun herkese kapımız açık.” 
* * * 
Gelin, 8 Mart’ta ‘kadın yürekli’ olalım. En az 150 TL bağışlayarak etkinliğe katılalım. Bu güzel yürekli hekimlere bir yürek de biz olalım.

* * * 

Yazının tamamını okumak için: 
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/aziz-devrimci/kadin-yurekli-hekimler-41140671

Aziz DevrimciAziz Devrimci

Write a Reply or Comment