Mayıs 30 2019 0Yorum

KAHEV’den Batman Belde İlkokulu’na Modern Kütüphane

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan kadın tıp ve diş hekimlerinin eğitime destek amacıyla yola çıkarak kurdukları Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), Batman Belde İlkokulu’nda modern bir kütüphane kurdu. 

BATMAN’DA 4 PROJEYE İMZA ATTILAR
2017 yılında sosyal medya platformunda bir araya gelerek maddi imkânsızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanan her yaş grubundan öğrenciye eğitim desteği vermeye başlayan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV), “Şifa veren ellerden kalem tutan ellere” sloganıyla eğitim alanında birçok projeye imza attı. KAHEV, yaklaşık 20 bin kadın hekim katılımcıyla bugüne kadar 540 öğrenciye burs imkânı sağlamanın yanı sıra Türkiye’nin birçok ilindeki okullara kütüphane ve okuma salonu oluşturulması, okullara kitap ve kırtasiye yardımı, robotik laboratuvarı kurulumları, anaokulu tadilatı gibi projelerle adını kısa sürede duyurttu. Batman’da ise bu güne kadar 3 projeyi hayata geçiren KAHEV, Belde ilkokulunda kütüphane oluşturarak bu sayıyı 4’de çıkarttı. 

“İLK DEFA DIŞ DESTEK ALDIK”
Belde İlkokulunda kütüphane açılışında konuşan KAHEV temsilcisi Dr. Demet Başer, “Önce Kozluk’ta bir anaokulu tadilatı yaptık. Sonra Sason’da Kaleyolu İlkokulu ve Batman Fatih İlkokulunda kütüphane yaptık. Şimdide son olarak Belde ilkokulunda kütüphane oluşturduk. Bu kütüphanenin farkı ise ilk defa dış destekli berko ilaç sponsoruyla yapıldı, biz ise buna aracı olduk.  Kolektif bir çalışmayla okulumuza modern bir kütüphane kazandırılmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

KAHEV Yönetim kurulu başkanı Demet Başer Vakıf tarafından Batman Belde ilkokuluna yeni kütüphane kazandırdıklarını belirterek bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür etti. KAHEV Yönetim Kurulu Başkanı Demet Başer açıklamasında “Belde İlköğretim okuluna kazandırdığımız KAHEV kütüphaneleri arasında bir ilk, çünkü tüm bağış Berko İlaç Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Berat Beran tarafından yapıldı. Biz KAHEV üyesi kadın hekimler olarak gittiğimiz her yerde KAHEV’i anlatıyoruz. KAHEV projelerini paylaşıyoruz, Berat Bey de sağ olsun, bizim bu projemizin giderlerini karşıladı.
Kütüphanenin tüm yapım aşamasında öğretmenimiz, KAHEV Batman üyelerimiz ve Berko İlaç Bölge müdürümüz Abdurrahman Özhan ile paralel çalıştık. Sonunda okulumuzun bu boş salonunu öğrencilerimizin ilgisini çekecek verimli zaman geçirecekleri bir hale dönüştürdük” dedi.

 Konuyla ilgili haberler:

http://www.batmanyon.com/haber/25140/sifa-veren-ellerden-kalem-tutan-ellere

http://www.batmandemokrathaber.com/haber/7390/kahev-den-belde-ilkokuluna-kutuphane