Eylül 08 2020 0Yorum

KAHEV’den Bir Kütüphane Daha

Vakfımızın, Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara kurduğu kütüphanelere bir yenisini daha eklediğini duyurmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayız.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 2006 Yılı Mezunları sponsorluğunda ve Üyemiz Dr. Burcu Habiboğlu’nun koordinasyonunda, kısa bir sürede tamamladığımız Manisa Kırkağaç Atatürk Ortaokulu Kütüphanesi, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Kırkağaç Cumhuriyet Başsavcısı Halil Ateş, Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanı Ahmet Sel, Kırkağaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, Vakfımız İzmir İl Sorumluları Dr. Nisar Karadeniz ve Dr. Meltem Türkmen’in de katıldığı bir tören ile açılarak çocuklarımızın kullanımına sunulmuş bulunmaktadır.

Dr. Karadeniz’in, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 2006 Yılı Mezunları adına, törende yaptığı ve aşağıda yer verdiğimiz konuşması aracılığı ile projemize emeği geçen herkese, biz de, bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“Değerli Kaymakamım, Değerli Protokol Üyeleri, Çok Kıymetli Öğretmenlerimiz ve Geleceğimizin Işığı Olan Değerli Öğrencilerimiz,

Hem KAHEV üyesi bir hekim olarak hem de 2006 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu olarak bugün aranızda bulunmaktan büyük onur duyuyorum. KAHEV aracılığı ile Dr. Burcu Habiboğlu öncülüğünde, bu güzel okula bir kütüphane yapılması projesi, biz 2006 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunlarına iletildiğinde, tüm sınıf arkadaşlarımız, büyük bir heves ve heyecanla projeye dahil olduk.

Bizler, bu ülkenin yetiştirdiği hekimler olarak, ülkenin aydınlık geleceğinin çocuklarımızın eğitiminden geçtiğinin farkındayız ve bu yolda ufacık bile de olsa bir katkı sağlayabiliyorsak eğer bunu boynumuza borç bilerek elimizden geleni yapmaya hazırız. Umarız kurduğumuz kütüphane çocuklarımızın ufkunu genişletir, onlara okuma sevgisini aşılar ve hayatlarına güzel bir dokunuş sağlar.

Bu projeden bizleri haberdar eden, aynı zamanda sınıf arkadaşım olan Dr. Burcu Habiboğlu’na, bizlere bu fırsatı sunan ve bu konuda ufkumuzu açan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’na, KAHEV ve Dr. Burcu Hanım’la ele ele vererek bu güzel kütüphanenin yapılmasını organize eden Okul Müdürümüze, Öğretmenlerimize ve Okul Aile Birliği Başkanımıza ve bu projeyi duyar duymaz büyük bir hevesle kabul edip katkı sağlayan mensubu olmaktan gurur duyduğum, tüm 2006 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunlarına çok teşekkür ediyorum.”