Şubat 09 2020 0Yorum

Kavaklıboğaz İlkokulu da Artık Rengarenk

Vakfımızın “KAHEV’le Rengarenk Geleceğe” Projesi kapsamında bugüne kadar yenilediği altı okula bir yenisi daha eklendi. Diyarbakır’ın Hazro İlçesi Kavaklıboğaz Köyü’nün 105 öğrencili ilkokulu, Batman, Diyarbakır ve Siirt’te görev yapan kadın meslektaşlarımızın bilfiil çalışmalarıyla baştan aşağı boyandı. Ayrıca, Batman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bağışlanan Atatürk Büstü de yine ekibimiz tarafından boyanarak okul önündeki kaidesine yerleştirildi.

Kavaklıboğaz İlkokulu’nun tüm sıva işleri ile dış ve iç cephe boyalarının masrafları kadın hekimler tarafından bu projeye özel olarak Vakfımıza yapılan bağışlarla karşılandı. KAHEV olarak, okulumuza ayrıca kırtasiye desteğinde de bulunduk.

Projenin tamamlanmasının ardından bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Demet Orhan Başer, “Değerli öğretmenimiz Gülşen Üçüncü Cüre, sosyal medya üzerinden bize ulaşarak okulu için destek rica ettiğinde hemen planlamamızı yaptık. Zaten kendisi, büyük bir fedakarlıkla, okulun ihtiyacı olan çoğu düzenlemenin yapılmasını sağlamıştı. Biz de, KAHEV’le Rengarenk Geleceğe projemiz kapsamında topladığımız bağışlarla, okulun boya işlerini, kar yağışının izin verdiği ölçüde, peyderpey gerçekleştirdik. Bugün de, hep birlikte burada, sınıfları boyayarak projemizi tamamladık. Okulumuzun yeni yüzüne yaraşır yeni tabelasını da yerine astık. Bizim için de farklı ve harika bir gün oldu. Okulumuzun müdürü, öğretmenleri, köyümüzün muhtarı, tüm çocuklarımız, herkes çok mutlu. Biz de çok mutluyuz. Bugün burada olan ve projemizi bağışlarıyla destekleyen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Ülkemiz için, çocuklarımız için yapacak daha çok işimiz var. KAHEV yoluna var gücüyle devam edecek.” şeklinde konuştu.